O mně


Mgr. et Bc. Vladimír Váchal, 25 let

Vladimír Váchal je nadšený cestovatel, fotograf a milovník Blízkého východu, který poprvé navštívil v roce 2007 a od té doby se do této oblasti pravidelně vrací, zejména pak do Íránu. Přestože navštívil řadu jiných zemí, např. Bhútán, Bolívii, Maroko, Guatemalu či Arménii, Írán ho zaujal natolik, že se rozhodl strávit několik měsíců studiem perského jazyka na institutu Dekhoda v Teheránu. Má bohaté zkušenosti s průvodcovstvím po Íránu a plynně ovládá perský jazyk.

V současnosti dokončuji magisterské studium na filozofické a v roce 2016 jsem již zdárně ukončil magisterské studium na právnické fakultě v Plzni, kde dále pokračuji v rigorózním řízení. Jsem také průvodcem na svých expedicích do Íránu, které naleznete zde na webu. Dále také průvodcuji cesty cestovní kanceláře CK Mundo a a Expedičního klubu. Narodil jsem se v Praze, kde jsem studoval základní školu. Po nástupu na druhý stupeň jsem se přestěhoval do Velkých Popovic, kde jsem pokračoval na tamní základní škole. Po jejím dokončení jsem nastoupil na obchodní akademii Vinohradská, kde jsem studoval obor cestovní ruch. Od roku 2010 žiji v Plzni, kde jsem nastoupil na vysokou školu. Za poslední tři roky jsem absolvoval tři studijní pobyty. Studoval jsem perštinu na teheránském institutu Dekhoda v Teheránu a arabštinu na institutu Al Diwan v Káhiře. 

Při studiích se věnuji cestování, průvodcovství a vedením vlastních expedici nejen do Íránu, ale také například na Kavkaz. Jsem průvodcem CK Mundo a Expedičního klubu, pořádám cestovatelské přednášky a odborné přednášky o Íránu (vhodné pro přípravu obchodní cesty) se zaměřením na místní kulturu, zvyky, život a možnosti zahraničního studia perštiny či obchodu.


Napsali o mně